بعضی چیزها باید توی خون آدم باشه ولی من میگم بعضی چیزها در طی مسیر زندگی و رشد بدست میاد. گرافیک هم برای من همین جوری بود. زمانیکه نقاشی کشیدن رو شروع کردم خیلی بچه بودم. شاید اولین خط خطی هام برگرده به 3 سالگیم. اون موقع خیلی خجالتی بودم و نمی تونستم با دیگران ارتباط برقرار کنم. چون خیلی کوچیک بودم و بلد هم نبودم حرف بزنم؛ سعی می کردم با کشیدن خط های کج و کوله و قر و قاطی منظورم رو به دیگران بفهمونم.
سال ها همینجوری گذشت. من همچنان خجالتی بودم و زیاد توی جمع ها شرکت نمی کردم. اگر هم می رفتم یه گوشه می نشستم و ساکت و آروم برای خودم نقاشی می کردم. تنها همبازی کودکی من یه مداد مشکی بود و یه دفتر نقاشی 40 برگ دولتی که اون زمان عکس یه پروفسور و یه بچه، روش نقش بسته بود.


توی عالم کودکی با نقاشی هام زندگی می کردم. هر برگ از دفتر نقاشی من یه داستان برای خودش داشت. خیلی دوست داشتم نویسنده بشم و بتونم کتاب قصه بنویسم و خودم هم کتاب هام رو نقاشی هاش رو بکشم. از طرفی هم همیشه میخکوب تلویزیون و کارتون هاش بودم. دلم می خواست بعد از اینکه قصه هام رو نوشتم، نقاشی هام جون بگیرن و حرکت کنن. می خواستم که کارتون بسازم و قصه هام رو بازگو کنم. دوست داشتم با نقاشی هام پیام هام رو به دیگران برسونم.
مدرسه که رفتم معلم هام متوجه استعداد نقاشی من شدن و در سال های دوره راهنمایی بود که به خاطر تمرینی که معلم نقاشی بهم داد موفق شدم نظرش رو جلب کنم و اولین چیزی که بهم گفت این بود: تو باید بری رشته گرافیک!

اینجوری بود که دریچه جدیدی به روی زندگی من باز شد و در نهایت وارد هنرستان شدم و در این رشته تحصیل کردم. در مدت تحصیلم همیشه سعی می کردم بیشتر یاد بگیرم و چیزهایی رو که یاد می گیرم در قالب یه سری پروژه اجرا کنم.
اون زمان تازه همه چیز داشت دیجیتالی می شد و یادگیری فتوشاپ یه ضرورت برای من بود. یادمه که توی شهر من کلاس فتوشاپ ویژه رشته گرافیک نبود و همه چیز رو خیلی ابتدایی یاد می دادن. منم چون هنوز سنم خیلی کم بود اجازه نداشتم که تنهایی سفر کنم و برم تهران برای یادگیری. بنابراین از تنها راهی که بلد بودم استفاده کردم. توی اینترنت آموزش های مختلف فارسی و انگلیسی رو جستجو می کردم و از روی مطالب و عکس ها، تکنیک ها رو تمرین می کردم.
وارد دانشگاه شدم و سعی کردم چیزهای بیشتری یاد بگیرم. هنوزم که هنوزه سعی می کنم خودم رو بروز کنم و از جدیدترین ابزارها و آموزش ها برای خلق ایده هام استفاده کنم. اینجا جاییه که می خوام از تجربیات یک دهه فعالیتم به عنوان یک طراح گرافیک بنویسم. امیدوارم تجربیات من بتونه به شما کمک کنه تا اشتباهات من رو تکرار نکنید و روند رشدتون رو سرعت ببخشید.